top of page
DSC_7230.jpg

Tipy na výlet v okolí

V okolí je mnoho zajímavých míst, které stojí za to navštívit. Nacházíme se totiž na okraji CHKO Moravský kras, kde se nachází spousty krásných míst.

13761-propast-macocha.jpg

Punkevní jeskyně

Propast Macocha – je součástí komplexu Punkevních jeskyní a je to nejhlubší propast v oblasti Moravského krasu. Na dně jsou dvě jezírka.

Je to jediná veřejnosti zpřístupněná jeskyně s podzemní plavbou po řece Punkvě

Camp Baldovec

V kempu se nachází bazén, paintball, lanové centrum a horolezecká věž, welness se solnou jeskyní

1153854-463727.jpg
hrad-holstejn12.jpg

Zřícenina hradu Holštejn

Zřícenina rozsáhlého gotického hradu z druhé poloviny 13. století. Nachází se na osamělém skalním vápencovém suku, skrývajícím ve svém nitru jeskyni zvanou Hladomorna či Lidomorna, cca 300 m jižně od  obce Holštejn. Ve své době patřil hrad k největším a nejpohodlnějším sídlům na Moravě.

Lanové přírodní centrum Velká Dohoda

Ferratový park, lanový park, lezecká stěna a lanovka

R (2).jpg
674A89B2-4952-4A53-A02D-CA8DE64690D7.jpg

Jedovnice

Rybník Olšovec – velký rybník o rozloze 42 hektarů. Kolem rybníka jsou krásné stezky k procházce, stánky a restaurace s občerstvením, pro milovníky cyklistiky jsou zde trasy na singletrail.

Rudické propadání a lom Seč

Propadání Jedovnického potoka – Rudické propadání je nejmohutnější propadání v Moravském krasu. Vody Jedovnického potoka postupně padají až do hloubky 90 metrů.

Pestrobarevný kaolinový lom Seč u Rudice, v CHKO Moravský kras, je kvůli krásné přírodní scenérii vyhledávanou turistickou lokalitou a v létě jeho písčité pláže s mělkými jezírky lákají ke koupání.

R (1).jpg
OIP.jpg

Zoo a Dinopark Vyškov

Aquapark Vyškov a Blansko

7625842-e1709b.jpg
bottom of page